آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

بیشتر نیازمند عمل هستیم تا حرف

بیشتر نیازمند عمل هستیم تا حرف

بیشتر نیازمند عمل هستیم تا حرف


ما آشوریان در دوران اولیه تاریخ ، پیشرو کلیه جهانیان بوده ایم و پیوسته در حال خدمت برای رساندن فایده به بشریت بوده ایم و همیشه به آن عملکردهای ادوار گذشته  افتخار میکنیم و میگوییم که اجداد ما اینگونه و آنگونه بودند. با ندای بلند اعلام میکنیم که آشوریان مخترع همه چیز بوده اند : مخترع تقسیم زمان از ثانیه ها تا سال ها ، مخترع خط نوشتار ، مخترع داد وستد ، مخترع خط و آلات موسیقی  و گسترش دهنده کلیه علوم ! اما واقعا امروز کجا ایستاده ایم؟ چه فایده ای به امتمان می رسانیم؟ چه میراثی برای آیندگانمان به جا میگذاریم؟ چند نفر از ما به مسائلی که بسیار مهم و ضروری اند آگاهیم؟
متاسفم که بگویم ، بسیار کم. عملکردهای ماندگار انجمنهای ملیمان را میبینیم ، به جای اینکه به سمت فعالیتهای ادبی، فرهنگی،هنری و غیره بروند و پشتیبان افرادی باشند که تاریخ آشوریان را زنده نگه میدارند ، بدنبال فعالیتهای شخصی اند و با فراموش کردن وظیفه اصلیشان ، سعی میکنند فقط خودی نشان دهند و اگر شخصی نتواند کار محوله اش را به انجام برساند ، در برابرآن وظیفه می ایستد تا دیگران نیز نتوانند آن را به انجام برسانند. تاسف بار است که برخی مسئولین، بیشتر بدنبال حرف و نشان دادن خود هستند تا عملکرد مورد انتظار و فایده دار.
هدفم این نیست که بگویم تمام انجمنهای ملی ما اینگونه اند ، اما این وضعیت تلخ وارد انجمنمان شده و باعث عدم موفقیتمان گردیده است. همه امتها به سمت پیشرفت می روند اما ما روز به روز پسرفت داریم و نه از همسایه هایمان و نه از گذشته مان درس نمیگیریم ، بلکه هرکس دوست دارد هر مسیری را تجربه کند ، حتی اگر فرد قبل از او از آن مسیر ضرر دیده است! یکی از اعمال بسیار متعفن این است که اگر با فردی مشکل شخصی دارند ، این مشکل در عملکرد ملیشان  نیز اثر میگذارد و در برابر نظرات آن فرد می ایستند حتی اگر پیشنهاد آن فرد شایسته باشد، چون مشکل شخصی با او دارند.این یک بیماری تلخی است که بر جان ملتمان افتاده و مانند یک کرم به هر سمت می لولد تا کل جامعه را گرفتار کند و متاسفم که در بسیاری از موارد در عملکردش موفق بوده است و بسیار مناسب به هدف کثیفش رسیده است.
ما اگر بیدارشویم که که چه وظیفه سنگینی بر عهده هریک از ماست ، آنگاه  محافظه کارانه برای رسیدن به اهداف عالی ، متحد میشویم . هدف عالی این نیست که فقط به اسم ، در هیئتی یا اجتماعی ٫عامل باشیم ، بلکه برماست که برحسب زمانه و وضعیت و دانشمان ، وفادار و روراست به هم ملتمان بمانیم و به وظیفه ای که به ما محول شده ، عمل کنیم.
از آنجا که به انتخابات انجمن آشوریهای تهران نزدیک میشویم ، انجمنی بسیار مهم ، که بایستی در هر مسیری که اساسنامه اش مشخص کرده قوی و عملگرا باشد و در جهت نفع ملی حرکت کند. پس هر کدام از ما کسی را انتخاب کنیم که از روح ملی پر شده باشد و اهداف منیت نداشته باشد تا بهره شخصی ببرد نه نفع عمومی. دعوت میکنیم تا با تمام توان در انتخابات شرکت کنید و رای خود را به افراد روراست امتمان بدهید.
با آرزوی پیشرفت ملی

 

برگردان فارسی از نوشته آشوری نانسی آلدو

خواندن 4736 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 خرداد 1398 ساعت 11:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « شاعر پاییزی پاپ «بی ترحم» »

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو