آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

باشگاه ورزشی ستاره آشور

باشگاه ورزشی ستاره آشور

باشگاه ورزشی آشور تهران در دوران نمایندگی دکتر ویلسون بیت منصور در مجلس شورای ملی حکومت وقت ایران تاسیس شده و با مدیریت داخلی مرحوم "باباجان تمرز" در رشته های ورزشی فوتبال، والیبال، بسکتبال، بوکس و تنیس روی میز فعالیت می نمود. این دوره از فعالیت باشگاه تا سال 1356 هم در رده های سنی مختلف آقایان و هم بانوان ادامه داشت.

 

سپس در خردادماه سال 1357 در زمان نمایندگی آقای هومر آشوریان در مجلس وقت، باشگاه ورزشی ستاره آشور به ریاست آقای دکتر "اسرحدون یلدایی" که دکترای ورزش خود را از سازمان تربیت بدنی دریافت نموده بود و با مدیریت آقای باباجان تمرز در محل مجتمع آموزشی حضرت مریم آغاز به کار نمود.

در این دوره تیم های ورزشی باشگاه در مسابقات باشگاه های تهران، جام های شهدا، جام های اقلیت های مذهبی و مسابقات دسته های آزاد در رده های مختلف سنی با حمایت انجمن آشوریان تهران، مقام هایی را کسب نمودند.

در سال 1361 باشگاه رقابت های "جام نیسان" را میان آشوریان ایران پایه گذاری نمود که در رشته های فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، دوومیدانی و بوکس برگزار می شد و به همین جهت باشگاه از مربیانی زبده و مطرح در رشته های مختلف بهره می برد.

باشگاه در کلیه ی سطوح مسابقات شرکت می جست و حتی پس از تقسیم بندی منطقه ای مسابقات توسط سازمان تربیت بدنی استان تهران، تیم های باشگاه در مسابقات حضور داشتند و بالاخص تیم فوتبال باشگاه، یکی از سه تیم برتر تربیت بدنی شمالغرب بود و به مقام نخست هم دست یافت.

سپس در دوران نمایندگی آقای آتور خنانیشو در مجلس شورای اسلامی، ایشان ترکیب جدید هیئت مدیره را انتخاب نمود که اسامی آنان بدین شرح می باشد: آقایان جرج مورهاج، ایلوش خوشابه، سرگون برخوسیر، سورا یوسف پور، الخاص امیرخاص، داوود میخائیل زاده، دانیل تیمافی، فیلیپ گلیانا، پنوئیل عیوض و سرکار خانم مریم جوما.

سپس آقای هیتو کریسبی به عنوان مدیر باشگاه به سازمان تربیت بدنی معرفی شد که اعضای هیئت مدیره عبارتند از: آقایان یوسف ساورا رئیس هیئت مدیره، هیتو اودیشو کریبی نائب رئیس، پیوز شیخ آده، لوتر یادگاری، جورج مورهاج، فردریک صفر، سرگون برخوسیر، جانی زایه موره و رامان امیرخاص. این هیئت مدیره به تاسیس یک هیئت ورزشی مبادرت ورزید که آقایان یوسف ساورا، فردریک صفر و رامان امیرخاص اعضای آن بودند.

در چهارم اردیبهشت ماه سال 1365 هیئت مدیره ای جدید متشکل از پیشکسوتان ورزش آشوری تشکیل گردید که اعضای آن آقایان جانی آقاسی زاده، سرگیس آغاسی، بانیپال آغاسی، باباجان تمرز و پولس بیت مامو بودند که تا سال 1372 فعالیت داشتند.

در سال 1375 از سوی انجمن آشوریان تهران، آقای باباجان تمرز به عنوان رئیس هیئت مدیره ی باشگاه، پولس بیت مامو نائب رئیس، سرگیس آغاسی مسئول امور مالی، یوسف امیریان، سورا یوسف پور، دانیل تیمافی و آلن یونان به عنوان اعضای هیئت مدریه و خانم اودت طومیکه خسروآبادی به عنوان مسئول امور ورزش بانوان به سازمان تربیت بدنی معرفی شدند.

در سال 1376 با درخواست آقایان ادموند یونانپور به عنوان مربی و پولس بیت مامو به عنوان سرپرست، امتیاز یکی از تیم های دسته دوم تهران خریداری شد و تیم فوتبال در این رقابت ها شرکت نمود.

در سال 1376 مدیریت باشگاه به آقای یوسف امیریان سپرده شد و آقای رامسین میرزا از پیشکسوتان ورزش بسکتبال، به ترکیب هیئت مدیره اضافه گردید.

در سال 1377 با پیشنهاد آقای بت کلیا رئیس انجمن وقت، تیم فوتبال در سری مسابقات دسته دوم تهران شرکت نمود که موفق به باقی ماندن در جدول مسابقات نشد.

در ادامه با مساعدت نماینده ی آشوریان در مجلس، بودجه هایی جذب باشگاه و برای اجاره ی سالن ها و زمین های ورزشی صرف شدند. در این دوران ترکیب هیئت مدیره ی باشگاه بدین شرح بود: آقایان رامسین میرزا رئیس هیئت مدیره، پولس بیت مامو نائب رئیس، سرگیس آغاسی مسئول امور مالی، تامی قیرگر مسئول روابط عمومی، بانیپال آغاسی سرپرست تیم های ورزشی، یوسف امیریان نماینده ی انجمن در امور باشگاه و خانم آنتوانت بیت مامو مسئول ورزش بانوان.

در سال های بعد، تیم های ورزشی باشگاه عموما در مسابقات ویژه ی اقلیت ها و همچنین رقابت های "جام تموز" در اورمیه که با حضور ورزشکاران آشوری از سراسر جهان برگزار می شوند شرکت نموده و موفقیت هایی را کسب نموده اند. آخرین هیئت مدیره ی باشگاه متشکل از آقایان سرگیس آغاسی رئیس هیئت مدیره، جانی آقاسی زاده مسئول امور مالی، ادوارد خوشابه نماینده ی انجمن در باشگاه و آقای ادگار شمعون نیا بود. با پایان یافتن دوره ی خدمت این هیئت مدیره، در حال حاضر ریاست باشگاه به آقای ادگار شمعون نیا از قهرمانان و پیشکسوتان دوچرخه سواری کشور واگذار شده است. 

 
خواندن 13252 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 دی 1396 ساعت 12:57
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو