آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

نگاه روزنامه های جهان
بر اساس توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، خریداران ایرلند شمالی، سفارش خرید یکصدهزار نهال را لغو کردند. منع خرید نهال در سراسر منطقه دریای ایرلند، طرح نهال کاری را به هم زد. دولت ایرلند آن را فاجعه برگزیت، یعنی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواند. این از نخستین ضربه های خروج است.

از سوی دیگر ، تلگرف می نویسد: اتحادیه اروپا، با کمبود واکسن فایزر رو در رو است. کشورهای اتحادیه، میلیون ها واکسن نیاز دارند. این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی می گوید ابتلای به کرونا در جهان شانزده درصد کاهش یافته است.

تلگرف

اردوگاه آلوده. روزنامه گاردین نوشت:
آتن، متهم است که آلودگی مرگبار در اردوی پناهندگان «لس بس» را نادیده می گیرد. گزارش حقوق بشر این را درباره یونان می گوید٬ بیش از هفت هزار پناهجو و البته بیش تر کودک در این جا در اردوگاهی که پنج ماه است بر پا شده، زندگی می کنند.

گاردین می نویسد: استرالیا، یک سال است که در مرزهای خود،هتل- قرنطینه را برای مسافران به آن کشور ، بر پا کرده است.قرنطینه چهارده روزه، میزان ابتلای به کرونا را در آن کشور کاهش داده است.
جدای از آن استرالیا بر انجام سفرهای شهری، سخت گیری می کند.
ونگاه به میانمار
بیش از یکصد هزار معترض،در اعتراض به کودتا به خیابان های میانمار آمدند.تظاهرکنندگان می گویند: ادعای حکومت مبنی بر پذیرش دولت نظامی از سوی اکثریت مردم کذب است.

بیداد سرما
سرما و توفان دیگر، یکصد میلیون آمریکایی را در این زمستان تهدید می کند توفان ویرانگر دیگری در راه است. جدای از آن خانه‌های میلیوندها تن در تگزاس، بر اثر توفان پیشین، بدون برق مانده است. سرمای بی‌سابقه، تگزاس را از پا در آورده است. برف و توفان این ایالت را در زیر برف و یخ، مدفون کرده است.

آینده لندن
فایننشال تایمز، درباره موقعیت انگلیس در جهان می‌نویسد: مسیر آینده انگلیس برای راه یابی به جهان بدون نیاز به اتحادیه اروپا ، به نظر بی سرانجام می آید. از این رو، اکنون انگلیس رو به آمریکا آورده است. لندن چشم به واشنگتن دارد.
اکنون نوبت جو‌بایدن است تا نقشی دیگر به انگلیس بدهد.
نقش تازه در جهان.
نگاه دیگر این روزنامه انگلیسی به واکسیناسیون کرونا در جهان است. می نویسد: اگر کشورهای ثروتمند، کمک کنند، واکسن برای همه جهانیان خواهد بود. نیمی از ذخایر واکسن ها، تنها برای پانزده درصد جمعیت جهان خریداری شده است.

هوای پاک
در ۱۸۵۹ فلورانس نایتینگل در کتاب خود، یادداشت های بیمارستان با جداسازی بیماران از هم و پدید آوردن امکان گردش هوا ، در بخش ها، می نویسد، برای مبارزه با همه گیری نیاز به هوای تازه است. در سال‌های ۱۸۰۰ چند بیماری و همه گیری انگلیس و با آن جهان را درگیر ساخت. در قرنی که بیداد وبا، تیفوس و بیماری های دیگر بود.
نور و هوای پاک در قرن بیستم ، از عوامل مهم در درمان بیماری های همه گیری چون حصبه و سل شد.
و این درسی است که برای مقابله با کرونا و همه گیری‌های در راه، به انسان داد : نور و هوای پاک یعنی : گردش هوای پاک در خانه ها و مکان ها و به ویژه بیمارستان ها. گاردین

خواندن 1297 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو