آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

استیضاح فصل دوم
روزنامه لوفیگارو با عنوان فصل دوم استیضاح از مراحل استیضاح در سنای آمریکا می‌گوید استیضاح رئیس جمهوری سابق آمریکا از روز سه‌شنبه آغاز شد. و این پرسش که آیا ترامپ ، محرک حمله مرگبار علیه کاخ کنگره بوده است یا نه؟ هر دو سو ، جمهوریخواهان و دموکرات ها، دوست دارند آن حادثه را از یاد ببرند، اما دانالد ترامپ، باز بر صحنه بازگشته است ، اگرچه سکوت امروز او ستیزه جویانه باشد.

معضل استیضاح
فایننشال تایمز :
معضلی به نام استیضاح ، جمهوریخواهان پیش از محاکمه سنا در پشت ترامپ ، قشون کشی می کنند. پناه درپشت رئیس جمهوری سابق آمریکا. دومین استیضاح ترامپ و چهارمین در تاریخ آمریکا.

ال موندو اسپانیا: سرسخت تر از ترامپ، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ، به چین هشدار داده است. آمریکا با چین مقابله سختی در پیش خواهد داشت. رئیس جمهوری ، اشاره هایی داشته که سیاست‌های او، سرسختانه تر از ترامپ علیه پکن خواهد بود.

ژون آفریک فرانسه
آفریقای جنوبی ، تزریق واکسن انگلیسی آسترازنه کا را متوقف کرد. می گوید، اثری بر کرونای بومی ندارد.

دی ولت آلمان
مرسدس بنز تا آخر دهه میلادی، با تولید خودروهای برقی، به رقابت با سازندگان این خودروها در جهان، می پردازد. این گروه خودروساز نخستین، در تولید خودروهای لوکس در آلمان خواهد بود.

یو اس ای تودی آمریکا : نگاهی به همه گیری ویروس کرونا در آمریکا دارد. میزان ابتلا به ویروس کووید ۱۹ زیر یکصد هزار مبتلا در روز رسیده است. تعداد بستری شدگان کرونایی نیز ، در بیمارستان ها، کاهش یافته اند.

اکونومیست نشریه انگلیسی:
کره جنوبی ،خود را برای آینده ای در تنهایی و زخم پذیر ، آماده می کند. کره با نیروی نظامی و سرباز کم تر با متحدان ضعیف تر و دشمنانی قدرتمندتر رو در رو خواهد بود.

خلاقیت و تحرک
گزارش بخش دانش روزنامه نیویورک تایمز می گوید: ورزش می تواند سبب ایجاد خلاقیت بیش تر در انسان شود. یک پیاده‌روی ساده، محرکی برای پدید آوردن ایده ها و نظریه ها و بدعت ها در انسان می شود. بررسی تازه از رابطه میان فعالیت فیزیکی و خلاقیت در انسان می گوید. انسان های فعال، بیش از دیگران در ارائه نظریه های خلاقانه، توانمندند. پژوهش تازه می گوید، در حیوانات هم ، چنین است. آن هایی که بیش از بقیه ، در حرکت اند، سلول‌های مغزشان، بیش تر ترمیم و بازسازی می شوند. خلاقیت از مهارت های تفکر است که تا پیش از این در ارتباط با تحرک، شناخته نبود.

ترفند های کرونا
بررسی تازه پژوهشگران می گوید که دانشمندان به ترفندهای ویروس کرونا ، در پیچیدن ژن ها، در ترکیب های تازه پی برده اند. آن ها می گویند ، ویروس کرونا، خبره در پدید آوردن ترکیب های تازه در ژن ها است. ترکیب های پدید آمده ، سبب زایش ویروس های جهشی پرخطر می شوند. با این پیدایش، اثرهای واکسن در از بین بردن آن کم تر کارایی دارند. چنین شناختی سبب شده است، تا پژوهشگران به یافتن داروهای ضد آن دست یابند.

خواندن 1360 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « روزنامه های جهان آینده »

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو