آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

روزنامه های جهان

له رپوبلیکا در ایتالیا:
ندادن رای ، از سوی نمایندگان مجلس آمریکا به مارجوری تایلر گرین، نشان داد، مجلس ، تندروهای جمهوریخواه را کنار گذاشته است. در عوض کنگره ، جنی چینی، دختر وزیر دفاع پیشین آمریکا را برای کمیته کنگره ، برگزید. چینی ، سناتور جمهوریخواه است که خواستار استیضاح دانالد ترامپ بود.

چرا کودتا لوفیگارو :
چرا ارتش در میانمار دست به کودتا زد. این یک گام به عقب ، پس از گذشت سی سال بود. میانمار داشت بر جاده دموکراسی ، پا می‌گذاشت. که ارتش آن کشور که در انتخابات، به حزب آنگ سان سوچی باخت، به تصور آن که قدرت را از دست داده است، دست به کودتا زد. قدرت به دست نظامیان افتاد، که گفته اند یک سال کشور در وضعیت اضطراری خواهد بود. بانوی میانمار آنگ سان سوچی داشت کشور را به سوی دموکراسی، رهبری می‌کرد، که نظامیان سد راه شدند.

معنای کودتا. اکونومیست :
معنای کودتای میانمار چیست؟
با این عنوان اکونومیست ، نگاهی متفاوت به کودتا در میانمار دارد. می گوید: این یعنی آراستن یک حکومت مقتدر در تن پوشی تازه آن هم در کشوری ،که همواره، دموکراسی، محکوم به شکست بوده است. حزب حاکم وقت ، حزب آنگ سان سوچی، پیروز انتخابات شد. اکنون نظامیان می گویند، در آن انتخابات، تقلب شده است.کم تر کسی تصور شکل گرفتن یک کودتا را می کرد. فایننشال تایمز

جف بزون، بنیانگذار شرکت غول آمازون ،از ریاست آن کنار رفت. آن هم در اوج درخشش آن،پرسش این است به راستی کسی قادر خواهد بود، پای در کفش بزون بگذارد. اندی جیسی، جای او را پر خواهد کرد. به نظر می آید هیچ اتفاقی نیفتد.

راه حل روسی. لوفیگارو:
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ، نخستین رهبر کشوری در اروپا بود، که واکسن تایید شده روسی سپوتنیک وی را برای ورود به کشور پذیرفت. می گویند مرکل در به ثمر رسیدن تاییدیه سپوتنیک نیز، نقش داشت. به دنبال آن فرانسه نیز سپوتنیک وی را راه‌حلی علمی برای مقابله با کرونا ،تایید کرد. واکسن های روسی و چینی ، در راه فرانسه اند. لوفیگارو می نویسد: این راه‌حل روسی را امانوئل مکرون و فرانسه پذیرفت.

از حاشیه خبرها
فایننشال تایمز
کاریکاتوری است از دو گلادیاتور سوار بر اسب ، در حمله به تاخت علیه یکدیگر، مثل همان شوالیه ها و گلادیاتورهای قرن های پیشین سپر به دست ، اما ، جای شمشیر بلند، هریک آمپولی بلند را برای حمله به هم بدست دارند. آمپول های ویروس کرونا یک گلادیاتور اتحادیه اروپا، دیگری انگلیس است. کاریکاتوری درباره جدال اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر واکسن کرونا. انگلیس، آسترا زنه کا تولید می‌کند، می‌گوید تا تامین نیازهای کشور ، به اتحادیه، واکسن نخواهد داد. از آن سو ، اتحادیه اروپا هم، دست به تهدید برای ممانعت از صدور کالاها به انگلیس زده است. جنگ سلامت در برابر اقتصاد.

خواندن 1329 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو