آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

روزنامه های امروز جهان
یو اس ای تودی نوشت : آیا تهدید به شکایت علیه دانالد ترامپ، پس از پایان ریاست جمهوری جدی است ؟ تهدید های قانونی ، از بازجویی در معاملات تجاری در نیویورک ، تا اتهام ها، مبنی بر سو استفاده از قدرت. بهای سیاسی ای که ترامپ ،باید بپردازد.

کوریره دلا سرا در ایتالیا،
ایتالیا، به تعطیلات در قرنطینه رسید. پاپ ، در نماز کریسمس ، خواستار واکسن برای همه شد.

فایننشال تایمز در انگلیس
انگلیس و اتحادیه اروپا به توافق تجاری تاریخی ای در خروج از اتحادیه، دست یافتند. بر این اساس بسیاری از کالاها در صادرات و واردات ،بدون عوارض و گمرکی خواهند بود.

و درباره سال ۲۰۲۰ می گویند، سالی که زندگی دیجیتالی شد.

برای متخصصان بیماری های عفونی سال ۲۰۲۰ سالی هراسناک و باور نکردنی بود. دانش بشری نشان داد که در برخورد با یک همه گیری -پاندمی-می‌تواند قدرتمند باشد. ویروسی تازه و ناشناخته، که بیش از یک و نیم میلیون قربانی گرفت. زندگی هایی که به فنا رفت.

ال موندو در اسپانیا نوشت.
کریسمس درقرنطینه نگاه نخست روزنامه های امروز اروپا بود. می گویند، هنوز سیاهی ،روشنایی را نپوشانده است. این پیام رهبران کشورهای مسیحی در مقابله با ویروس کووید ۱۹ بود. به هنگامی که انگلیس با مقررات سخت‌تری در برخورد با کرونا در کریسمس رو در رو شد، آئین ها،مختصر و کوتاه بودند. آنان که زلاندنو خالی از ویروس را برای تعطیلات ، انتخاب کرده بودند. آیین های کریسمس و سال نو را در تنهایی، در قرنطینه، در هتل، خواهند گذراند. ارتش زلاندنو سخت از مقررات قرنطینه مراقبت می کند

هدیه کریسمس
اکونومیست نوشت : انگلیس و اتحادیه اروپا، بر سخت ترین خروج به توافق رسیدند،خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، با توافق معاملات تجاری، سرگرفت. یک توافق تجاری، خبری خوش است. اما با این همه، محدود است. هدیه ای که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و اورسولا، فون درلین ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، از آن گفتند. گامی نخست در تجارت آزاد طرفین ، که گام های دیگر را به دنبال خواهد داشت.

از حاشیه خبرها
فایننشال تایمز می نویسد ، آیا جهان به نهایت مصرف گوشت رسیده است. پیش از همه گیری ویروس کووید 19 هم به نظر می‌آمد، جهان سیر، از مصرف گوشت است. همه گیری ویروس کرونا مصرف، آن را سخت کاهش داد .البته جز چین، که یک سوم گوشت، در جهان را مصرف می‌کند. اکنون، جهان ، در جست و جوی جایگزین گوشت است. گوشت تهیه شده از گیاهان ،در آزمایشگاه ها از جمله آن ها است. کرونا، نشان داد، انسان ها ، به زنجیره‌های تازه ای از ذخایر مواد غذایی باید بیاندیشند. جلبک دریایی از جمله آن ها است . صنعت کاشت جلبک می تواند در کنار سواحل پاک و آب های سرد ، تامین کننده، غذای انسانی باشد.

خواندن 1196 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « کرونای انگلیسی قرن آسیا »

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو