آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

گاردین
کشورهای اروپایی، مسافران انگلیسی را از ورود به کشورشان، منع کردند. هجوم انگلیسی ها، به ویژه در ایستگاه راه آهن سنت پانکراس، نشانگر میل انگلیسی ها، به سفر در کشورهای دیگر اروپا است. اروپایی ها از ورود مبتلایان به کرونا، از انگلیس هراس دارند. از این رو مانع ورود آن ها می شوند. گذشته از آن اتحادیه اروپا ، امروز تصمیم خود را در واکسینه کردن اروپاییان با واکسن فایزر و بایو ان تک ، اعلام می‌کند.

جاستین آردرن؛ نخست‌وزیر زلاندنو، پس از موفقیت دوباره در انتخابات نخست وزیری و در مهار کرونا، اکنون در اندیشه همراه کردن همه، در اداره کشور است. آردرن می گوید: حضور همبستگی مردم، مرا خوشحال می کند.

حکومت های نظامی لوفیگارو نوشت :
یک ماه پس از انتخابات، ترامپ هنوز امیدوار است که همه چیز، نتایج انتخابات را بر هم بریزد. با پیروزی جو بایدن،
ترامپ ، اکنون منزوی و تنها، در جست و جوی راهی است. هر چه، نتیجه انتخابات را به هم بزند. ترامپ، اکنون، در گوشیه ای رها شده است. گوشه رینگ حتی نزدیک ترین آدم ها، به او جرات نمی کنند، تا از نظریه‌های جسورانه و شاید گستاخانه اش چون، اعلام حکومت نظامی، پشتیبانی کنند. آن چه رسانه‌های آمریکایی هم، آن را محکوم و رد می‌کنند. چنین بحثی شده بود ، که انتقادهای تند بسیاری را هم به دنبال داشت. اگرچه ترامپ، در توییتر خود ، آن را، تکذیب می‌کند. نظریه ای که از آغاز همین ماه ، برای تشویق ارتش آغاز و دنبال شده بود. از جنگ جهانی دوم ، حکومت نظامی، در آمریکا، به کار نرفته است.

روزنامه های امروز
لوموند: روزنامه فرانسه می نویسد:
چین و اتحادیه اروپا در آستانه توافق بر سر سرمایه گذاری هستند. چنین پیمانی در زمینه های اقتصادی و سیاسی، آماده امضا برای روز سه شنبه است. این یک توافق سیاسی است که در یک ویدیو کنفرانس، بین آنگلا مرکل، شی جین پینگ و اتحادیه اروپا، حاصل آمد.

ال پائیس اسپانیا هم می نویسد :
چانگ پنج، کاوشگر چینی ، حامل نمونه هایی از سنگ و خاک ماه به زمین بازگشت. کپسول های فضایی، حاوی مواد خاکی و سنگی ماه، در مغولستان فرود آمدند.

له رپوبلیکا روزنامه ایتالیایی هم می نویسد:
رسانه‌های تونسی، در تلاش حفظ انقلاب سرزمین شان اند. دموکراسی در تونس ، در حال خستگی و سکوت دوباره است.
و جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا می‌گوید، اکنون وقت آن رسیده است که در آمریکا ورق را برگردانیم.

آخرین پژوهش آمده در نشریه‌«ارتباطات طبیعت »می گوید: سگ ها و گربه ها، انتقال دهنده ویروس کووید نیستند. دچار آن نمی‌شوند. مگر از صاحب آن ها مبتلا شوند. این نخستین پژوهش در طرحی با عنوان کووید در حیوانات خانگی است. پژوهشی از سوی دانشگاه میلان و دانشگاه «باری».پژوهشگران ایتالیایی در این طرح کوشیده اند تا به توان و قدرت سارس کوو2، در انتقال کرونا، به حیوانات خانگی پی ببرند.

در حاشیه خبرها
در پژوهشی تازه دانشمندان دریافتند گراکل، گونه ای کلاغ بومی آمریکا، به ویژه، به هنگام تعقیب ، پلک نمی زنند. دانشمندان با نصب میکرو ویدیویی، بر سراین کلاغ ها، برای میزان پلک زدن کلاغ ها، به این نتیجه رسیدند. این کلاغ به هنگام پرواز به سرعت پلک می زند، اما بر روی زمین، کم تر. به ویژه به هنگام فرود. به ندرت پلک می‌زنند. پلک زدن، به معنای قطع ارتباط با محیط است. پژوهش‌های پیشین نشان می‌دهد ، خلبان ها هم به هنگام پرواز و به هنگام فرود به سرعت پلک می زنند. اما در آسمان، کم تر. پژوهش درباره پلک زدن پرندگان می تواند، در شناخت اثرهای آن ها در انسان، بیانجامد.

خواندن 1294 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « نجات دنیا مقارنه ستاره کریسمس »

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو