آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه صدای دموکرات‌های آمریکا را هم درآورد

نمایندگان دموکرات آمریکا دولت بایدن را به‌ دلیل وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای...

نتانیاهو و همسرش نمی‌توانند از خانه بیرون بروند

رسانه‌های صهیونیست گزارش دادند نخست وزیر رژیم صهیونیستی، همسر او و وزرای کابینه‌اش از ترس...

موج جدید بمباران غزه/ شهادت ۱۰ فلسطینی دیگر + فیلم

همزمان با موج جدید بمباران امروز نوار غزه، منابع خبری از شهادت دستکم ۱۰ شهروند...

اکونومیست: موفقیت اسرائیل در غزه بعید است

مجله اکونومیست گفت: رژیم صهیونیستی تنها چند هفته فرصت دارد تا تجاوزهای خود در غزه...

بی‌تفاوتی غرب نسبت به جنایات اسرائیل/ فرانسه، آلمان و ایتالیا به دنبال تشدید تحریم‌های حماس

وزرای امور خارجه فرانسه، ایتالیا و آلمان طی نامه‌ای مشترک به مسئول سیاست خارجی اتحادیه...
شنبه, 03 اسفند 1398 ساعت 13:36

آقای مهندس شارلی انویه تکیه

مقدم تان گرامی باد...

این بار آرای آمده در انتخابات آشوریان برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ، نشانگر تحولی اصلاح گرایانه و دگرگونساز بود. نشانه گذار ازسنتی دیرپای به اصلاحی نوین. پشت کردن به خود کامگی و گرایش های فردی رو به سوی خردجمعی و باورکردن حضور نسلی پویا ، جوان و فرهیخته بود.

پشت کردن به آنانی که خود را ولینعمت جامعه آشوری می پندارند و برای آن ها و از جانب آن ها، چند دهه ای تصمیم گیری می کردند و بر طبل «منیت» می کوبیدند. اکنون هنگامه آن است  که حضور سرنوشت ساز نسل معتقد به خردجمعی را و نه فردی و تکتازی فردگرایانه باور کنیم.

دوران گذار سختی است و آرزو داریم ، از آن ، سرافراز و پیروزمند ، بیرون بیایید. امید که پای بند وعده هایتان بوده و به توان و قدرت انجمن ها وجمعیت ها  همچنان که گفته اید ، بیاندیشید و از آن ها، مدد گیرید.

انجمن آشوریان تهران ‌بی آن که گرایشی به نامزدی داشته باشد ، نظاره گر رقابت بود.و با حرمت نهادن به همه آرای تنگاتنگ آمده ، پیروزی تان را تهنیت گفته و بی چشمداشتی مصلحت جویانه ،‌آمادگی جمع را برای مددرسانی به برآورد خواسته های برحق  جامعه  آشوریان از سوی شما را اعلام می کند.

با آرزوی توفیق تان در تعالی بخشیدن نام آشور مقدم تان را برای حضور گران تان در مجلس شورای اسلامی گرامی می دارد.

 

                                                                                               با تشکر      

                                                                                        دکتر آلبرت کوچویی

                                                                                     رئیس هیئت مدیره انجمن                                  

یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 08:56

گام به گام با هیات مدیره انجمن

توقیف 90 میلیون تومان دارایی انجمن

اکنون که به پایان دوره سه ساله هیات مدیره انجمن نزدیک می شویم. گزیده ای از اقدام های آن ، برای آشوریان در سر سطر خبرها ارائه می شود.هر بار برگی تقدیم می شود. طبیعی است گزارش کامل عملکرد ، در مجمع عمومی انجمن در 22 شهریور خواهد آمد.

- هیات مدیره ، مثل همه هیات های پیشین در شصت و چهار سال عمر انجمن آشوریان تهران ، صورت مالی انجمن های پیشین را با - منفی- دارایی مالی تحویل گرفت.

این بار رقم بدهی ، فاجعه بار بود و ممکن بود به پلمب شدن خانه انجمن بیانجامد. و آن توقیف نود میلیون تومان از حساب انجمن به سبب ادعای خسارت سردبیر پیشین نشریه پیام آشوریان بود.

سی میلیون تومان آن آزاد شد . اما شصت میلیون تومان به حساب انجمن برگردانده نشد.

تنها درآمد اندک آن هنگام انجمن، پنج میلیون تومان اجاره سالن ویلیام دانیال و مبلغ ناچیز پنج میلیون تومان اجاره زمین چمن بود.

اکنون: هیات مدیره با درایت و مدیریت اقتصادی به عمل آمده ، صاحب دارایی نقدی چند صد میلیون تومانی- رقم دقیق در مجمع ارائه می شود. و درآمد مکفی و قابل توجه که در طول عمر انجمن ،هرگز نبوده است. این یعنی صاحب دارایی نقدی و استقلال مالی انجمن در طول شصت و چهار سال گذشته عمر آن است.

یادمان باشد در دهه شصت انجمن با بدهی و قطع تلفن به مبلغ یکصد تومان و بدهی آب و برق و یکصد و هفتاد هزار تومان بدهی به ورزش ، تحویل داده شد.

تا نگاه دیگر ...

سه شنبه, 08 مرداد 1398 ساعت 13:17

آگهی عمومی مجمع عمومی            

 

مجمع عمومی عادی سالانه انجمن آشوریان تهران نوبت اول طبق ماده ۲۲، ۲۳ و ۲۴ اساسنامه مربوطه در روز پنج شنبه 7 شهریور ۱۳۹۸ساعت ۱۷:۰۰ در محل سالن اجتماعات انجمن (تالار ویلیام دانیال) برگزار می گردد.

دستور جلسه وفق ماده ۲۳ اساسنامه به شرح زیر است:

۱. استماع و رسیدگی به گزارش سالیانه هیات مدیره و بازرسان.

۲. استماع و بررسی کلیات برنامه اجرایی هیات مدیره برای سال آتی و خط مشی انجمن.

۳. استماع و رسیدگی به گزارش مالی و بررسی و تصویب ترازنامه سالانه انجمن توام با گزارش هیات بازرسان در این خصوص.

۴. رسیدگی و اتخاذ تصمیم در هر موضوعی غیر از آنچه در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

۵. انتخاب هیات نظارت بر انتخابات هیات مدیره و بازرسان.

۶. انتخابات هیات بازرسان انجمن.

۷. انتخاب اعضای هیات مدیره.

توضیحات:

۱. در صورتی که مجمع عمومی به حد نصاب مورد نظر نرسد مجمع عمومی نوبت دوم با هر تعداد در روز جمعه 22 شهریور ۱۳۹۸ در همین محل در ساعت ۱۷:۰۰ برگزار خواهد شد.

۲- همراه داشتن کارت عضویت انجمن آشوریان تهران جهت شرکت در مجمع عمومی الزامی می باشد.

"هیات مدیره انجمن آشوریان تهران"

جمعه, 24 خرداد 1398 ساعت 11:41
افشای تخریب و تهدید
به پایان سه سال تلاش خستگی ناپذیر دوره سه ساله انجمن آشوری ها با توشه ای فخرآمیز ، به شهادت اسناد و آمار و ارقام ، نزدیک می شویم. به خود می بالیم، که بیش ترین حرکت ها را در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی و پی ریزی بنیادهای اساسی نظام اداری انجمن آشوری داشته ایم. اسناد و آمار و ارقام را در آخرین مجمع عمومی این هیات مدیره ارائه خواهیم داد. با این همه ، به سبب هجوم بی امان شایعه های بی اساس ، توطئه های ویرانگر علیه تلاش های این هیات مدیره و حتی مطرح ساختن مسائل شخصی و خصوصی آدم ها  ، طلاق ها ، اختلافات خانوداگی ، شکست های سرمایه گذاری های شخصی ، رابطه های آدم ها و بسیاری مسائل واهی دیگر ، ناگزیر از مطرح کردن برخی از مسائل هستیم . بیدار شدن امروز برخی ، پس از چند دهه رخوت و بی راهه گزینی ، به باد دادن سرمایه های ملی به ویژه دارایی های انجمن، بدهکار ساختن انجمن ها به خاطر هزینه های سوال برانگیز داده شده در این مقطع زمانی و مسائل بسیار دیگر.
اکنون پس از هفده سال اهمال در برخی از  سازمان های ثبتی و اداری ، ناگهان ، چماق تکفیر بر سر این هیات مدیره فرود می آورند. پرونده مختومه بیست و نه ساله را با جعل وارو ، به پای این هیات مدیره می بندند. سرمایه گذاری شخصی در شرکتی در بیست و چند سال پیش ، و دهها موردی که هیچ ارتباطی به این انجمن ندارند. فقط و فقط به این گناه نابخشودنی که این هیات مدیره ، قصد استقلال بخشیدن به انجمن، فرمانبردار نبودن آن از یک تفکر ، بازگرداندن اقتدار به یک نهاد مادری در جامعه آشوری ، مانع شدن از حیف و میل دارایی های انجمن و مانع بدهکار ساختن آن ،که با تاسف در گذشته ها موارد بسیار بوده است. مثل مخالفت این هیات مدیره با ساخت اتاق عقد ششصد میلیون تومانی برای سالنی که کاربرد آن هنوز معلوم نشده بود ، تخریب دیواری که مرمت و بازسازی آن به عهده نهاد دیگری است و جز این ها....
برنامه ریزی های کارشناسانه و نه کدخدا منشانه و غیر کارشناسانه ، برای همه تلاش های انجمن ، پی ریزی یک نظام مستقل اداری ، ارائه برنامه های اقتصادی سود آور ، در آمد زایی مناسب برای انجمن ، سرمایه گذاری درست و به باد ندادن دارایی های  آن. اکنون انجمن برای داشتن سرمایه ای کلان و درآمد میلیونی ماهانه ، به خود می بالد.
حرف ها، بسیار است و همه راز های سر به مهر را در نوشته های دیگر افشا خواهیم کرد.
 
هیئت مدیره انجمن آشوری های تهران
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 10:20

گروه همسرایان ملی آشوری

هیات مدیره انجمن دریافت:   گروه همسرایان ملی آشوری‌، که گاه وابستگی به انجمن را به دنبال نام خود دارد  و گاه بی هیچ وابستگی می آید ، با تاسف  در طول این سال ها ، جایگاه درخورش را ، نیافته است. از این رو هیات مدیره یک کارگروه  ، برای مذاکره با آقای امیل ملک ، رهبر گروه ، انتخاب و برنامه ریزی برای تعالی آن آغاز شد. در این میان دو دیدار ثمربخش شکل گرفت و آخرین روز دوشنبه 30 اردیبهشت بود.

 به خواست هیات مدیره انجمن ، نخست درباره جایگاه ، توان ، قوت ها ، آسیب ها ، هنجارها ، بحث و تبادل نظر شد. تا برای دست یابی به یک پیمان همکاری ،  چه وابسته چه مستقل ، برنامه ریزی لازم شود.

باور انجمن بر این است که نام «ملی» ، از تقدس والایی برخوردار است و هر تشکلی که چنین نام را بر خود ببیند، می باید از شان و جایگاه والایی برخوردار باشد. ابتدایی ترین  بستر ، برای یک گروه بی تردید ، جای مناسب ،     حرفه ای  و تخصصی برای آن است . انجمن خود را ملزم  به فراهم آوردن  چنین بستری می داند و چنین خواهد کرد.

و پس از آن هیات مدیره انجمن با همیاری رهبر گروه ، همسرایان و هیات مدیره آن  ، به بازسازی ساختار حرفه ای آن خواهد پرداخت و تا رسیدن به جایگاه در خور ، شایسته  و در شان یک گروه هنری ، همیار خواهد بود.

امید ، که این حرکت حرفه ای و شایسته  و فرهنگی انجمن ، به گمان طرفین ، تعالی بخش آن و البته بی تفاوت  به باورهای غیر حرفه ای و نومیدساز باشد. تا آن هنگام ...

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو