از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

آیا همه گیری دیگری در جهان در راه است؟

روزنامه های امروز صبح جهان
از انزوا آمد. اکونومیست نوشت : دانالد ترامپ ، باز خبر نخست روزنامه های جهان شد. برای سال ۲۰۲۴ می‌آید. ترامپ از انزوا، در برابر جماعت ستایشگرش آمد. رئیس جمهوری پیشین نشان داد ، حزب جمهوریخواه را در چنگ دارد. باز حزب جمهوریخواه ، مرتکب این خطا خواهد شد؟
فایننشال تایمز هم نوشت : ترامپ به اشاره و کنایه به هواداران گفت ، برای انتخابات در راه، می آید.
گاردین هم : ترامپ در همایش راست گرایان، بایدن را تقبیح کرد.
یو اس ای تودی نوشت : تاخت و تاز ترامپ، علیه بایدن، سر گرفت.
و لوفیگارو هم: یک جمهوریخواه باشکوه به کاخ سفید برمی گردد ، ترامپ وعده داد.
لوفیگارو روزنامه فرانسه در نگاهی دیگر، از میانمار می نویسد: درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس «برمه» با قربانیان بسیار رخ داد. «برمه» آن چنان که فرانسه، هنوز آن را به این نام می خواند.
در برابر دادگاه
له رپوبلیکا، روزنامه ایتالیا نگاه به آنگ سان سوچی ، رهبر در حبس میانمار دارد. می نویسد: در ویدیویی آنگ سان سوچی ، در برابر دادگاه حاضر شده است. آن سان سوچی، در کودتای نظامیان میانمار، به حبس رفت. او متهم به سازماندهی تظاهرکنندگان در میانمار است. آنگ سان۷۵ ساله، پس از کودتا، دیده نشده است. تظاهرات در یانگون از هم پاشیده شد. انتخابات، لغو شد. به سوی تظاهرکنندگان میانمار، شلیک شد.
پاپ فرانسیس، برای نخستین بار از عراق دیدار خواهد داشت.
در یمن ، هم معترضان می‌گویند، جو بایدن با انجام همه پرسی می‌تواند به جنگ داخلی آن کشور پایان بدهد.
ویروس های در راه
گاردین با این عنوان نوشت: آیا همه گیری دیگری در جهان در راه است؟ این همه گیری چگونه خواهد بود؟ پژوهشگران می گویند، تا به امروز هیچ ویروسی مقاوم تر از کووید ۱۹ نبوده است. اما ویروس های دیگر، کشنده تر خواهند بود. با این همه از بخت خوش، امروزه دانشمندان برای شکست و مقابله با آن ، می دانند چه کنند؟ اکنون دانشمندان در برابر مقاومت میکروب ها در برابر آنتی بیوتیک ها آگاهانه، به درهم شکستن مقاومت میکروب ها، رو می‌آورند. آن چه دانشمندان در مقابله با ویروس کووید ۱۹ نیز، به آن دست یافتند. از این رو مقابله با همه گیری ویروس های در راه نگران کننده نیست.
در حاشیه خبرها
نشریه علمی«لنست» ، در آخرین گزارش خود در مقابله با ویروس کووید 19 می نویسد : دانشمندان اکنون برای مقابله با کرونا، به هوش مصنوعی رو آورده اند. دریافت میلیون ها داده درباره کرونا از سوی هوش مصنوعی، سبب شده است که این سیستم به ارائه راه حل ها برای درمان بیماری کرونا اقدام کند. هوش مصنوعی ، پیش از این در یافتن راه های درمان بیماریی های چون سرطان،روماتوئید و آلزایمر ، به کمک پژوهشگران آمده است. هوش مصنوعی همه الگوریتم ها را برای یافتن راه حل، تجزیه و تحلیل می‌کند. با بررسی و ارائه میلیون‌ها امکان.

خواندن 1271 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
محتوای بیشتر در این بخش: « آینده

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو