آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه صدای دموکرات‌های آمریکا را هم درآورد

نمایندگان دموکرات آمریکا دولت بایدن را به‌ دلیل وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای...

نتانیاهو و همسرش نمی‌توانند از خانه بیرون بروند

رسانه‌های صهیونیست گزارش دادند نخست وزیر رژیم صهیونیستی، همسر او و وزرای کابینه‌اش از ترس...

موج جدید بمباران غزه/ شهادت ۱۰ فلسطینی دیگر + فیلم

همزمان با موج جدید بمباران امروز نوار غزه، منابع خبری از شهادت دستکم ۱۰ شهروند...

اکونومیست: موفقیت اسرائیل در غزه بعید است

مجله اکونومیست گفت: رژیم صهیونیستی تنها چند هفته فرصت دارد تا تجاوزهای خود در غزه...

بی‌تفاوتی غرب نسبت به جنایات اسرائیل/ فرانسه، آلمان و ایتالیا به دنبال تشدید تحریم‌های حماس

وزرای امور خارجه فرانسه، ایتالیا و آلمان طی نامه‌ای مشترک به مسئول سیاست خارجی اتحادیه...
خانه تکانی در آشفته بازار

خانه تکانی در آشفته بازار

شاید تلخ، عجیب و باورنکردنی به نظر بیاید، اما حقیقت است. در تمامی طول عمر انجمن آشوریان تهران، با تاسف بگوییم در مدون کردن اسناد و مدارک به ویژه اسناد مالی، جز در چند مقطع کوتاه، هیچ کاری نشده است. اسنادی که در خانه برخی ها است، بسیار و بیشتر از سند‌هایی اند ، که در خانه انجمن اند. اگرچه همان برخی‌ها، همه جا با افتخار گفته اند، فلان سند پیش من است و دست می کند و از توی کشو، اصل سند را در می آورد و می گذارد روی میز و البته که چون از دل انجمن هم به سرقت رفته است، دست کاری و جرح و تعدیل آن هم، ناممکن نیست. در طول عمر انجمن در یک مقطع کار حرفه ای در اسناد مالی انجام شده است و آن هم هنگام مدیر مالی بودن زنده یاد زایا یوسف زایه است.
به شهادت اسناد موجود در بایگانی حرفه ای ترین کار مالی در این مقطع زمانی، به همت آن کاردان و خبره امور مالی شده است و بس. و البته با تاسف آن زنده یاد، دچار آلزایمر شده، کنار رفت و حکایت شد بایگانی همان اسناد رسواساز، فاکتورهای روی پاکت ..... و پرداخت های نقدی گونی گونی. که باز برخی با افتخار از آن می گویند. باری برای سامان بخشیدن به این آشفته‌بازار رسواساز، هیات مدیره انجمن کاری کارستان کرده است. بر اساس هر آن چه از چپاول در طول چهل-پنجاه سال از دست چپاولگران نامسئول مانده بود، تمامی اسناد مالی، سامان گرفته و به روز شده اند.
آن چنان که هر لحظه ، هر کسی اراده کند، با خط کشیدن زیر آخرین رقم و حساب مالی، می‌توان در چند دقیقه، صورت مالی شفاف و دقیق ارائه داد. این، به همت خبرگانی چند -متخصص و تحصیلکرده مالی- ممکن شد که سرکار خانم روناک فروزش آن را سامان بخشید. در این جا از همکاری صمیمانه، آگاهانه و کارشناسانه آقای ژیلبرت صلیبی و البته تحصیل کرده، باید سپاسگزار بود، که به لطف او، این همت ممکن شد. این برگی از کارنامه درخشان این هیات مدیره در بایگانی انجمن است، که به دست مدیران آتی، سپرده خواهد شد. اما کار سترگ بعدی،سامان بخشیدن به انبوه اسناد و مدارک و مکاتبات انجمن در طول این چند دهه و به ویژه آشفته‌بازار بیست سال اخیر است.
کار سامان بخشی این اسناد البته هر آن چه در خانه مانده است و نه در خانه های غیر ، مثل کتاب های کتابخانه شان، که پشت صدها جلد کتاب مهر انجمن آشوریان تهران، جامعه فارغ التحصیلان، کانون ملی و فرهنگی جوانان ، مجتمع آموزشی فرح و سوسن، سازمان فرهنگی جوانان آشوری و... خورده است. این سامان بزرگ هم ،آغاز شده و ادامه دارد، که از گونی گونی های به درآمده ثبت شده وبه بایگانی می رود. این هم ممکن نبود، مگر به همت خبرگان و کارشناسان برجسته و البته تحصیلکرده ، که پس از پایان کار، از آن ها نام برده، تجلیل خواهد شد. در این میان البته که سامان بخشی به اسناد ومدارک روز هم شکل گرفته است.
این هیئت مدیره، به خود می بالد که در طول عمر کوتاه انجمن، توانست با تکیه بر دانش،تحصیل، خبرگی و آگاهی، کاری کارستان کند، و فخر بفروشد ،که دیگر عصر اداره سازمانی به گونه‌ای کدخدایی و روستایی و تک محوری و و یک صدایی و همه فن حریف بودن «یالانچی پهلوان»، در دنیا به سر آمده و در جامعه آشوریان و خانه انجمن هم. ماییم نه من. آن چه حاکم است خرد جمعی است و استقلال نهادی ملی و فراگیر چون انجمن آشوریان.

هیئت مدیره انجمن آشوریان تهران

خواندن 1396 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو